آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۳۰۴۴ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴

  غربالگری فشارخون ۷۶۹ هزار نفر در استان گیلان

  به گزارش ذاکرنیوز از رشت، شاهرخ یوسف زاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فشارخون بالا باعث ایجاد مشکلات جسمانی برای مردم می‌شود، اظهار کرد: مصرف نمک در استان گیلان بسیار زیاد است و این موضوع باعث ایجاد فشارخون بالا در بین مردم شده و این امر مشکلات قلبی و عروقی برای مردم ایجاد می‌کند.

  وی با اشاره به میزان غربالگری انجام‌شده در استان گیلان برای کنترل فشارخون بالا گفت: اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، ۱۷ روز در استان گیلان اجراشده و در این مدت فشارخون ۷۶۹ هزار نفر در استان گیلان ثبت و غربالگری شده‌اند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ثبت افراد با فشارخون بالا در سامانه بهداشت خبر داد و افزود: فشارخون گروه‌های حساس مانند، افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و افراد دارای نارسایی کلیه در سامانه (سیب) ثبت می‌شود.

  یوسف زاده با اشاره به استقبال مردم از بسیج ملی کنترل فشارخون، در استان گیلان تصریح کرد: تاریخ اتمام این طرح ۱۵ تیر است که با توجه به استقبال خوب مردم در شهرهای مختلف استان ازجمله، املش، رودبار، سیاهکل، لنگرود و صومعه‌سرا که پایش آن از صد درصد گذشته همچنان ادامه پیدا کند‌.

  وی تأکید بر آمادگی تمامی مراکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ارائه خدمات به مردم بیان کرد: در حال حاضر دو هزار و ۸۶ مکان ازجمله پایگاه‌های سلامت، مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی و ایستگاه‌های موقت با دو هزار و ۲۸۷ کاربر به‌غیراز نیروهای دانشگاه علوم پزشکی آمادگی لازم برای کنترل فشارخون در استان گیلان را دارند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :گیلان