آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۳۱۰۰ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱

  باید ابتکار و خلاقیت جدیدی در دستگاه قضا ایجاد شود

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، حجت‌الاسلام سیداحمد مرتضوی‌مقدم امروز در آیین تجلیل از قضات و کارکنان نمونه اداری دادگستری استان کرمان اظهار داشت: تا زمانی که دستگاه قضا سرپاست، عدالت در رگ‌های این نظام تزریق می‌شود و به تبع آن جامعه نیز روی عدالت را می‌بیند.

  رئیس دیوان عالی کشور بیان کرد: باید حرکت تازه، تفکر نو، ابتکار و خلاقیت جدیدی در دستگاه قضا ایجاد شود تا مشکلات اساسی از جمله ورودی پرونده‌ها، عدم دسترسی مردم به مسئولان و از این قبیل برطرف شود.

  وی از ایجاد انگیزه خدمت در بین کارکنان دستگاه قضا، افزایش کیفیت آرا در پرونده‌های قضایی، خلاقیت، ابتکار و هنر در حوزه‌های مختلف قضا را به عنوان شاخص‌های تحول در دستگاه قضا عنوان کرد.

  مرتضوی‌مقدم با اشاره به اینکه صدور رأی در پرونده‌های قضایی یک هنر است، ادامه داد: هرچه تفسیر و استدلال رای بیشتر باشد، ارزش آن بالا است و برای آموزش کارآموزان نیز اثرگذار است.

  وی با تاکید بر رعایت شئون قضایی و مردمی بودن کارکنان دستگاه قضا یادآور شد: مردمی بودن در همه سمت‌ها باید رعایت شود و خدمت به مردم باید صادقانه باشد.

  یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۳۴۵ قاضی در این استان مشغول به ارائه خدمت هستند که تقریباً ۵۰ درصد چارت تشکیلاتی دستگاه قضایی است.

  وی ادامه داد: ۳۲ حوزه قضایی شامل ۱۸ حوزه شهرستانی و ۱۴ حوزه بخشی در استان کرمان دایر است که از ۶۸۸ پست قضایی مصوب استان، ۳۴۵ پست فعال و ۳۴۳ پست حدود ۵۰ درصد بلاتصدی است.

  رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه جمعیت این استان 3 میلیون و ۱۰۰ هزار نفر طبق سرشماری سال ۹۶ است، افزود: سال گذشته حدود ۷۵۶ هزار پرونده در مقاطع مختلف و شوراهای حل اختلاف بررسی شده و این بیانگر این است که کار کارکنان در دادگستری‌ها طاقت فرسا است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان