آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۳۳۱۱ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲

  مسئولان در برابر مسئولیت‌ها باید پاسخگو باشند

  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اسنادی که به دست مسئولان ثبت احوال تعیین می‌شود سرنوشت ساز بوده باید مورد توجه قرار گیرد گفت: مسئولیت‌ها بر گردن مسئولین امانت است و باید پاسخگو باشند.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از بیرجند، آیت‌الله  سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با سرپرست اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امانت بزرگی در دست شما قرار دارد اظهار داشت: انواع و اقسام مسائلی که در اسناد ثبت احوال ثبت می‌شود به نوعی سرنوشت ساز است پس باید توجه کافی را در این زمینه داشت.

  وی افزود: آگاهی داشتن از قضایا، مسئولیت آفرین است و باید نسبت به آنچه اطلاع پیدا می‌کنید تلاش کنید برای بسیاری از افراد آمار و ارقام می‌تواند کمک حالشان باشد چه جاهایی که خوشایند باشد و چه جاهایی که ناخوشایند است.

  مسئولان پاسخگو باشند؛ آیا برنامه‌ای برای نجات دریاچه زریبار مریوان از مرگ تدریجی دارید؟‌اصفهان| روایت کودکانی که دغدغه نان آنها را از پا در می‌آورد؛ مسئولان پاسخگو باشندمسئولان خدمتگزار خراسان جنوبی در نماز جمعه به مردم معرفی می‌شوند

  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: به تعبیر امیرالمومنین علی (ع) مسئولیت‌ها بر گردن مسئولین امانت است و باید پاسخگو باشند و اینکه شما احساس امانت داری می‌کنید مقدمه خوبی است که امید است در عمل نیز امانت کاملا حفظ شود.

  امام جمعه بیرجند بیان کرد: ثبت احوال نسبت به هویت افراد رسالت سنگینی بر عهده دارد و مسئولیت‌ها بر گردن مسئولان امانت است.

  کاهش 4درصدی ازدواج در خراسان جنوبی 

  سرپرست ثبت احوال خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار داشت:  ثبت چهار واقعه حیاتی شامل طلاق، ازدواج، ولادت و فوت را از رسالت‌های اصلی اداره کل ثبت احوال است.

  مهرآور افزود:  ثبت واقعه ازدواج در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4.3 درصد کاهش داشته است.

  وی با بیان اینکه در امر طلاق رتبه 29 کشور را داریم گفت: به ازای هر یک هزار زن متأهل در خراسان جنوبی 5.8 زن طلاق می‌گیرند.

  سرپرست ثبت احوال خراسان جنوبی بیان کرد: در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش سه درصدی ثبت واقعه وفات را داشته‌ایم که نیازمند مدیریت است.

  مهرآور از کاهش 7.1 درصدی ثبت واقعه ولادت در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و تصریح کرد: آهنگ ثبت ولادت تا سال 94 سیر نزولی داشت اما این روند از سال 95 شدید شده که زنگ خطری برای استان است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir