آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۳۴۶۹ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶

  جاده‌ای که فقط یک ماه به راوی مشکلاتش فرصت داد

  مجله فارس پلاس اصفهان: زیاد در مراسم فوت دیگران شنیده‌اید که می‌گویند «عمر دنیا کوتاه است» و یا در جست‌وجوی ارسال پیام تسلیت با این پیام «همسفر در راه ماند، زندگی سخت است لیک در سفر باید بود، صبری باید تا آرامشی زاید، ترک یارتان بر شما تسلیت باد» مواجه شده باشید.

  چه کسی باور می‌کند در فاصله کمتر از یک ماه از مصاحبه ( اینجا بخوانید) سیدهاشم طباطبایی مبدع بوم‌گردی در ایران، خودش دچار حادثه‌ای شود که اززمینه وقوع آن گله کرده و از مسؤولان درخواست رسیدگی داشت.

  همان روزی که با چهره مهربان و دوست‌داشتنی‌اش از به انحراف کشیده شدن اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشور ناراحت بود، با کلام دل‌نشینش از بازگشت خانواده‌ها به منطقه فرح‌زاد گفت و از اینکه چگونه بیابان گرم و سوزان شرقی‌ترین شهرستان استان اصفهان را تبدیل به منطقه گردشگری کرده بود.

  همان روزی که اعلام کرد سالانه 7 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این منطقه بازدید می‌کنند و خطاب به مسؤولان گفت: جاده دسترسی به این منطقه در شأن بازدیدکنندگان نیست و بزرگترین معضل گردشگری منطقه همین موضوع است.

  جاده دسترسی که از شهرستان جندق تا محل اقامتگاه‌های کویر مصر بیش از 30 کیلومتر آن خاکی و کاملاً ناایمن است به طوری که تردد در این مسیر برای خودروهایی غیر آفرودی بسیار دشوار است و برای تردد خودروهای آفرود نیز، ایمن نیست.

  موضوعی که با حل آن می‌تواند اثر مثبتی بر گردشگری منطقه داشته باشد ولی به ماه نکشید که بعد از آن مصاحبه، مسؤول مالی جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بومگردی ایران در همان جاده خاکی و پرخطر دچار سانحه می‌شود و در همان مسیری که خودش از مسؤولان مطالبه کرده بود، جانش را از دست می‌دهد.

  این اتفاق آنقدر غیرمنتظره بود که فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در پی درگذشت او پیامی صادر کند؛ وی در پیامش نوشت: انتشار خبر درگذشت «جناب آقای سیدهاشم طباطبائی» از پیشکسوتان عرصه گردشگری و از مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان خور و بیابانک که بر اثر سانحه تصادف به دیدار معبود خویش شتافت باعث تاسف و تاثر فراوان گردید.

  بی‌شک فعالیت‌های این پیشکسوت عرصه گردشگری استان اصفهان که به عنوان عضو هیأت مدیره «جامعه بومگردی ایران» نیز فعالیت‌های ارزشمندی را در سطح کشور و در استان به سرانجام رساند، در یادها و خاطره‌ها باقی ماند.

  و این رسم این روزها شده که شاید ساده‌ترین پیشنهادها و پیش پا افتاده‌ترین مشکلات، گاهی غم‌های بزرگی می‌آفریند؛ غم‌هایی از جنس درس‌ها و عبرت‌ها که برای همیشه فرصت باقی نیست... .

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :اصفهان