آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۳۷۲۳ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳

  زنجان آماده میزبانی از مسابقات قرآنی

  به گزارش ذاکرنیوز از زنجان، زنجان در روزهای پایانی تیر‌ماه میزبان سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور خواهد بود. 

  مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ظهر امروز در نشست خبری این مسابقات با اصحاب رسانه اظهار کرد: در آموزش و پرورش دو  دوره پیش و پس از انقلاب وجود دارد. 

  ابراهیم رفیعی با اشاره به اینکه تاریخ آموزش و پرورش پس از انقلاب نیز به دو بخش تقسیم می‌شود، بیان کرد: این تاریخ به بخش قبل و بعد از سند تحول بنیادین تقسیم می‌شود. 

  وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تعلیم بر مبنای مولفه‌های دینی نبوده است، گفت: پس از انقلاب نقش این مولفه‌ها در تعلیم و تربیت افزایش یافت. 

  رفیعی با اشاره به نقش بخش‌های علمی، دینی و پژوهشی در تدوین سند تحول گفت: در آغاز دولت تدبیر و امید اجرای سند تحول یکی از برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش بوده است. 

  مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان خاطر نشان کرد: برنامه اجرایی سند تحول استان زنجان به وزارت آموزش و پرورش تقدیم شد. 

  رفیعی سند استان زنجان را سه ساله خواند و تصریح کرد: این سند با برنامه‌های اجرایی پیش‌بینی شده است. 

  مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای تربیت همزمان برای دنیا و آخرت گفت: در سند تحول تربیت در ۶ ساحت انجام می‌شود. 

  وی با اشاره به اینکه یکی از بخش‌های تربیت ساحت دینی و اعتقادی است، بیان کرد: برگزاری مسابقات قرآنی یکی از برنامه‌ها در ساحت دینی و اعتقادی است. 

  رفیعی با اشاره به بندهای متعدد موجود در سند تحول بنیادین در حوزه قرآن گفت: تبدیل راهبرد به برنامه در بستر مدارس انجام می‌شود. 

  مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی در دو بخش آوایی و پژوهشی عنوان کرد: استان زنجان میزبان  مرحله کشوری مسابقات قرآنی در بخش پژوهشی است. 

  وی خاطر نشان کرد: تفسیر قرآن، مفاهیم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز با دو رویکرد ادبی و محتوایی بخش‌های پژوهشی مسابقات قرآنی است. 

   

  *برگزاری مسابقات در 3 بخش دختران، پسران و استثنایی 

  رفیعی با اشاره به شرکت دانش‌آموزان ۳۳ اداره کل آموزش و پرورش در  سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور عنوان کرد: دانش‌آموزان استثنایی نیز در این مسابقات شرکت می‌کنند. 

  مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد ۴۹۲ دانش‌آموز پسر در رقابت‌های قرآنی حضور دارند، بیان کرد:  تعداد ۴۹۲ دانش‌آموز دختر نیز در مسابقات شرکت خواهند کرد. 

  وی با اشاره به اینکه همراه با دانش‌آموزان مربیان و مهمانان وزارتی نیز  در  سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور حضور خواهند داشت، گفت: در هر دوره  ۷۰۰ نفر، مهمان زنجان خواهند بود. 

  رفیعی با اشاره به اینکه در مورد تخفیفات درخواستی از دانشگاه زنجان مقرر شده نهایت همکاری را آموزش و پرورش داشته باشند، بیان کرد: با همکاری صورت گرفته بازدید از موزه‌های زنجان کاملا رایگان خواهد بود و اداره کل اوقات قرار است قرآنی نفیس به دانش‌آموزان برگزیده  اعطا کند. 

  مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه مسابقات قرآنی در بخش پسران از روز ۲۱ تیر‌ماه برگزار می‌شود، بیان کرد: این دانش‌آموزان مسابقات خود را از ۲۲ تیر‌ماه آغاز و تا ۲۴ تیر‌ماه ادامه دارد. 

  وی با اشاره به اینکه رقابت دانش‌آموزان دختر از ۲۷ تیر‌ماه آغاز می‌شود، بیان کرد: این مسابقات ۳۰ تیر‌ماه به پایان می‌رسد. 

  رفیعی مدت برگزاری مسابقات را فرصت مناسبی برای معرفی استان زنجان خواند و گفت: قرار است دانش‌آموزان در این ایام از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی استان زنجان دیدن کنند. 

   

  *شرکت ۱۵ دانش‌آموز زنجانی در رقابت‌ها 

  جعفر گنج‌خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۱۵ دانش‌آموز از استان زنجان در این رقابت‌ها حضور دارند، اظهار کرد: این تعداد دانش‌آموز در بخش دختران و  پسران شرکت خواهند داشت. 

  مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان  نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن در دهه پایانی تیر‌ماه اظهار کرد: محل این برگزاری این مسابقات دانشگاه زنجان است. 

  رهبر طوماری با قدردانی از زحمات اصحاب رسانه در طول سال عنوان کرد: امید است اصحاب رسانه در این مسابقات حضور یافته و نسبت به انعکاس این مسابقات اقدام کنند.

   انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق/گ

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :بی بی سی زنجان