آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۳۷۴۲ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷

  عرف: شرایط کشور اقتضا می‌کند مشارکت پرشوری در انتخابات داشته باشیم

  به گزارش ذاکرنیوز، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش فرمانداران سراسر کشور، اظهار کرد: دهم اردیبهشت ماه سال ۹۸ احکام اعضای ستاد انتخابات کشور توسط وزیر کشور صادر شد و عملاً وزارت کشور از دهم اردیبهشت ماه وارد تقویم انتخابات شد.

  وی افزود: ستاد انتخابات در در وزارت کشور با حضور معاونان وزیر و روسا تشکیل شد و استانداران احکام را صادر کردند. سفرهای استانی برای انتخابات طراحی شد که تاکنون هشت استان را سفر کردیم و بحث‌های هماهنگی را انجام دادیم.

  معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در روز اول همایش فرمانداران ۹ کمیسیون همچون کمیسیون های سیاسی،امنیتی، اجرایی، اطلاع رسانی، بازرسی، فناوری اطلاعات پشتیبانی را برگزار کردیم و کارشناسی های دقیقی در آن انجام شد.تقریبا همه فرمانداران عضو این کمیسیون بودند و همه ابهامات و ایرادات بحث شد که این بحث ها به ۴ ساعت به طول انجامید.

  عرف ادامه داد: از نیمه روز سه‌شنبه و چهارشنبه گزارش کمیسیون در صحن علنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. معتقدیم بحث و بررسی ها درباره انتخابات باید از وزارت کشور آغاز شود تا بخشی از ابهامات سطح جامعه رفع شود.

  وی اظهار کرد: هدف از برگزاری همایش دو روزه شناسایی نقاط ضعف و قوت در اجرای انتخابات با روشهای ابتکاری، کم هزینه، میان برد است.

  معاون سیاسی وزیر کشور افزود: این همایش اولین دوره آن در حال برگزاری است سپس جلسات را به صورت منطقه خواهیم داشت.

  عرف بیان کرد: سعی داریم چهار رکن مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت را در جریان انتخابات محقق کنیم ارکانی که از گذشته قائل به آن هستیم و همچنین وزارت کشور در دو رکن سلامت و امنیت وظیفه ذاتی دارد. همچنین در حوزه مشارکت و فعالیت وظیفه ملی داریم.

  وی بیان کرد: شرایط محیطی بین المللی و داخلی ما اقتضا می‌کند که مشارکت پرشوری داشته باشیم تا بخشی از تهدیدها و تحریم ها را پاسخ دهیم.

  معاون سیاسی وزیر کشور در پایان گفت: همه کسانی که قانون اساسی را و نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند می‌توانند با بحث و گفتگو وارد انتخابات شوند و داور نهایی مردم است مردم آنها را انتخاب می‌کنند که با کدام گرایش و سلیقه ۴ سال حوزه قانونگذاری و نظارت را دنبال کنند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir