آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۴۰۱۸ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲

  تهدید مقام اماراتی به افشاگری علیه قطر پس از افشاگری الجزیره

  به گزارش ذاکرنیوز، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفت که استراتژی قطر بر برنامه‌های تلویزیونی که تنها مردم خودش، مخاطبش هستند، متکی است.

  قرقاش در صفحه توئیتر خود، قطر را به افشاگری تهدید کرد و نوشت: «جای دلسوزی دارد که استراتژی دوحه بر برنامه‌های تلویزیونی تکیه دارد که تنها مخاطب آن مردمش هستند، دلسوزی باید کرد چرا که خانه قطر از شیشه است و تاریخ آن مملو از چیزهایی است که باید مخفی شود، رویکرد عاقلانه این است که بحران حل شود اما چیزی که ما می‌بینیم بچه‌بازی سیاسی ، یاوه‌گویی رسانه‌ای و هدر داد حاکمیت و اموال است».

   

  بحران میان قطر و چهار کشور عربستان، بحرین، امارات و مصر از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ (خرداد ۱۳۹۶) آغاز شده و از آن تاریخ به بعد کشورهای یاد شده، دوحه را در محاصره قرار داده‌ و روابط خود را با آن قطع کرده‌اند.

  این سخنان مقام اماراتی در حالی است که شبکه الجزیره یکشنبه شب، از یک طرح مخفیانه درباره همکاری سازمان اطلاعات بحرین در سال ۲۰۰۳ با سازمان تروریستی القاعده خبر داد که هدفش ترور رهبران معارض در این کشور و همچنین عملیات تروریستی در ایران بوده است.(جزئیات بیشتر).

  شبکه الجزیره روز یکشنبه چهاردهم جولای (23 تیر) در برنامه مشهور «ما خفی أعظم» ( آنچه پنهان مانده، بزرگ‌تر است) و پخش یک فیلم مستند تحقیقاتی، از روابط محرمانه سرویس اطلاعات بحرین با القاعده در ترور چهره‌های معارض در این کشور پرده برداشت.

  در مستند الجزیره، محمد صالح یکی از سرکرده‌های القاعده اقرار می‌کند که شاه بحرین در سال 2003 از طریق افسران خود به او دستور ترور عبدالوهاب حسین از مهم‌ترین چهره‌های شیعه و معارض بحرینی و دیگر رهبرانی از جنبش اعتراضی بحرین را داده بود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :الجزیره