آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۴۲۱۴ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۴

  پای حرف ورزشکاران تیراندازی با کمان؛ از جوایزهای ناچیز تا قیمت‌های سرسام‌آور تیر و کمان

  ورزشکاران تیراندازی با کمان خراسان رضوی تاکنون در مسابقات بسیاری موفق عمل کردند اما پیشرفت بیشتر آنها مستلزم وجود برخی امکانات برای آنهاست، در حال حاضر تجهیزات تیراندازی با کمان بسیار گران‌قیمت هستند؛ این در حالی است که جوایز آنها بسیار ناچیز است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از مشهدمقدس، رشته ورزشی تیراندازی با کمان در خراسان رضوی طرفداران بسیاری داشته و ورزشکاران بسیاری را به خود جذب کرده است، ورزشکاران تیراندازی با کمان ساکن استان تلاش خود را برای کسب افتخارات متعدد به کار می‌برند.

  ورزشکاران با وجود انجام تمرینات متعدد هنوز نتیجه دلخواه را کسب نکردند، چرا که برخ از موانع در مسیر آنها قرار گرفته و اجازه دسترسی سریعتر به هدف را نمی‌دهند، از این موانع می‌توان به هزینه‌های گزاف این ورزش اشاره کرد، باید برخی از مسئولان از ورزشکاران حمایت کنند تا آنها برای استان خود افتخارات بسیاری کسب کنند.

  زهرا دلخوش؛ قهرمان جهانی تیراندازی با کمان در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در مشهدمقدس، اظهار داشت: ورزشکاران تیراندازی با کمان در خراسان رضوی دچار چالش‌های متعددی بوده و به دنبال مرتفع شدن این مشکلات هستند، آنها نیاز به کمک و همکاری بیشتری دارند.

  وی خاطرنشان کرد: از مدال‌های اخیرم می‌توان به برنز رنکینگ جهانی چک در بخش انفرادی و طلا در بخش تیمی اشاره کرد، تاکنون در مسابقات مختلفی موفق عمل کردم و از این پس نیز همین روند را ادامه می‌دهم، در مسابقات بعدی نیز حاضر می‌شوم و برای کسب مدال تمام تلاشم را به کار می‌برم.

  دلخوش تصریح کرد: مسئولان ارگان‌هایی نظیر اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فدراسیون تیراندازی با کمان و هیئت استان از ورزشکاران حمایت کرده و تاکنون در بسیاری از مراسم‌ها حضور داشتند، رئیس هیئت تیراندازی با کمان نیز با ورزشکاران در بسیاری از امور همکاری می‌کند.

  وی بیان کرد: وسایل تیراندازی با کمان بسیار گران‌قیمت است، چرا که این تجهیزات وارداتی هستند و با افزایش دلار هزینه وسایل نیز بیشتر می‌شود، به عنوان مثال پک حرفه‌ای تیراندازی با کمان 60 میلیون تومان قیمت دارد، در حال حاضر دو عدد فوم برای تمرین در خانه به قیمت 900 هزار تومان خریدم.

  مسابقات آزمایشی تیراندازی با کمان المپیک| زهرا نعمتی از صعود به یک هشتم نهایی بازمانداول مرداد؛ آغاز اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان در رشته ریکرویونیورسیاد 2019 ایتالیا| قراخانلو: مدال تیراندازی با کمان ما را اذیت کرد/ اتحاد کاروان ایران به یاد ماندنی بود

  سکینه قاسم‌پور؛ قهرمان آسیایی تیراندازی با کمان نیز اظهار داشت: تاکنون مدال‌های ارزشمندی نظیر نقره آسیا کسب کردم، همچنین در مسابقات جایزه بزرگ آسیا یک طلا و یک برنز به دست آوردم، در مسابقات آسیایی این‌چه‌اون نیز مقام سوم را کسب کردم.

  وی تصریح کرد، در مسابقات فیلیپین مقام دوم را کسب کرده و 20 سکه دریافت کردم، در مسابقات داخل سالن نیز 6 سکه به عنوان جایزه از سوی مسئولان اهدا شد، در ارتباط با قهرمانی در مسابقات کامپوند نیز 5 سکه دریافت کردم، یکی از شاگردانم در یکی از بازی‌های آسیایی نقره کسب کرد، قرار بر اهدای 35 سکه بود اما 14 میلیون تومان به وی اهدا شد.

  قاسم‌پور ادامه داد: برای این اتفاق اعتراض کردیم اما تغییری در اوضاع به وجود نیامد، در هر صورت حاضر به کنار گذاشتن این ورزش نیستم و در صدد کسب مدال‌های بیشتر در سطوح مختلف آسیایی و جهانی هستم، باید به ورزشکاران بیش از این بها دهند تا آنها نیز وضعیت بهتری داشته باشند.

  وی بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تاکنون از ورزشکاران حمایت کرده و برخی از هزینه‌ها نظیر هزینه ایاب و ذهاب ورزشکاران در مسابقات توسط مسئولان پرداخت می‌شود، هزینه وسایل ورزشی بسیار بالا است، به عنوان مثال برای خرید یک پک تیرو کمان باید 60 میلیون تومان هزینه کرد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir