آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۴۲۱۸ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳

  فارس من| کمبود فوق تخصص روماتولوژی در همدان/ علوم پزشكی همكاری كند

  به گزارش ذاکرنیوز من ثبت کرده‌اند، در این سوژه عنوان شده تعداد متخصصان ارولوژی، روماتولوژی و برخی تخصص‌های مهم دیگر در همدان کمتر از انگشتان دست است.

  رئیس سازمان نظام پزشکی همدان در این خصوص اظهار کرد: قبول دارم که در زمینه در همدان کمبود داریم چراکه این رشته فوق تخصصی بوده و فوق تخصص روماتولویست کم داریم.

  علیرضا مدرکیان با بیان اینکه با توجه به تشخیص بیماری‌ها در این رشته کمبود است گفت: امروزه نسبت به گذشته بیشتر بیماری‌ها تشخیص داده می‌شود و از آنجا که بیماران مراقبت‌های خاصی نیاز دارند، در زمینه روماتولوژیست با کمبود مواجهیم.

  وی با اشاره به اینکه همدان مرکزیت غرب کشور را دارد و از شهرستان‌های مختلف به این استان مراجعه می‌کنند افزود: به همین دلیل در خصوص برخی از متخصصان نظیر روماتولوژیست مشکلات و کمبودهایی وجود دارد.

  رئیس سازمان نظام پزشکی همدان ادامه داد: برخی از متخصصان روماتولوژیست قبلاً در همدان فعالیت داشتند اما امروز اینجا را ترک کرده‌اند و به همین دلیل کمبود احساس می‌شود.

  وی با بیان اینکه در رشته ارولوژی کمبود متخصص نداریم گفت: در رشته جراحی ارولوژی ممکن است بیمارانی اصرار کنند که پزشکان خاصی به آنها خدمات ارائه دهند و افراد صاحب‌نام هم وقت کافی نداشته باشند تا همه بیماران را پذیرش کنند.

  مدرکیان با اشاره به اینکه شاید متخصص جراحی ارولوژی در همدان نسبت به سایر رشته‌ها کم باشد اما مشکل جدی نیست اظهار کرد: برای حل مشکل متخصص روماتولوژی  در همدان نیازمند همکاری علوم پزشکی هستیم.

  وی در پاسخ به اینکه گلایه از عدم حضور برخی از پزشکان در استان گفت: پزشکان هم ممکن است مانند افراد دیگر قصد مسافرت داشته باشند و در مواقعی در استان نباشند.

  رئیس سازمان نظام پزشکی همدان گفت: تعدادی از پزشکان نیز ممکن است در خارج از کشور جراحی داشته باشند و در این موضوع ممنوعیتی وجود ندارد.

  انتهای پیام/89026/

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :همدان