آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۴۲۱۹ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴

  سنجش سلامت بیش از ۶ هزار نوآموز خراسان‌جنوبی

  مرضیه بااطمینان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، با اشاره به سنجش سلامت جسمانی و آمادگی نحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار داشت: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، ارزیابی‌های سلامت توسط دانشگاه علوم پزشکی و سنجش شنوایی و بینایی و آمادگی تحصیلی توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود.

  وی با اشاره به آغاز ثبت نام مدارس ابتدایی، بیان داشت: دانش‌آموزان در هنگام مراجعه برای ثبت‌نام به پایگاه‌های سلامت جامع شهری برای تکمیل پرونده سلامت معرفی می‌شوند.

  رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بعد از ارزیابی اولیه، نوآموز به پایگاه‌های سنجش آموزش و پرورش ارجاع داده می‌شود، مطرح کرد: در این پایگاه‌ها نیز ارزیابی بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی نوآموز به صورت مقدماتی انجام و در صورت نیاز به سنجش تخصصی به مراکز تخصصی معرفی می‌شود.

  بااطمینان مطرح کرد: ۱۴ پایگاه در خراسان‌جنوبی در اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان فعال است که خدمات مربوطه را ارائه می‌دهند.

  وی با اشاه به آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از 25 خردادماه جاری، مطرح کرد: از زمان شروع طرح تاکنون شش هزار و 525 نوآموز در خراسان‌جنوبی سنجش شدند.

  رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان‌جنوبی توضیح داد: از این تعداد ۴۴۰ نوآموز در سنجش هوش، ۲۲۰ نفر در سنجش بینایی، ۱۰۲ نفر در سنجش شنوایی، هشت نفر در اوتیسم و شش نفر در سنجش جسمی حرکتی مشکوک تشخیص داده شدند که به مرحله تخصصی‌تر ارجاع شدند.

  بااطمینان با اعلام اینکه  بقیه دانش آموزان با دریافت گواهی سلامت برای نام‌نویسی به مدارس معرفی شدند، مطرح کرد: این طرح تا پایان شهریور ادامه دارد و کودکان پیش‌دبستانی هم می‌توانند در این طرح ارزیابی شوند.

  وی مطرح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 17 هزار و 500 کلاس اولی در خراسان‌‌جنوبی وارد دبستان شوند که این رقم نشأت‌گرفته از رشد چهار درصدی کودکان شرکت‌کننده در طرح سنجش است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :خراسان جنوبی