آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۴۴۲۸ انتشار : ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱

  کاهش تدریجی قیمت مرغ در کرمان

  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان از کاهش ملایم قیمت مرغ در استان کرمان خبر داد و گفت: قیمت مرغ در استان کرمان باید به سمت 12 هزار و 900 تومان حرکت کند.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، محمدعلی دهقان صبح امروز در سیزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان با اشاره به مشکلات مطرح شده برای مرغداری‌ها و مرغداران کرمانی در این جلسه اظهار داشت: مرغداری‌ها اگر مشکل بهداشت ندارند به سمت قانونی شدن هدایت شوند.

  وی با بیان اینکه مرغداری‌هایی که مشکل سند دارند و یا در روستاها مشکل سوخت دارند باید در مدار نگه‌داشته شوند افزود: باید کمک کرد تا مرغداری‌های موجود استان در چرخه تولید باقی بمانند تا تولید استان را بالا ببریم که این مسئله هم برای استان و هم برای کشور مفید است.

  سقف قیمت مرغ 12 هزار و 900 تومان تعیین شدقیمت مصوب مرغ تغییر نکرد

  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه قیمت مرغ را با قیمت استان‌های مجاور و قیمت کشوری آن هماهنگ کنیم بیان کرد: اگر مرغ را با قیمت پایین تولید کنیم مرغ به استان‌های مجاور می‌رود و در خود استان کمبود ایجاد می‌شود و تعادل در عرضه و تقاضا در استان به هم می‌ریزد.

  وی با بیان اینکه کاهش قیمت مرغ باید گام به گام و با شیب کم انجام شود عنوان کرد: قیمت مرغ در استان کرمان باید به سمت 12 هزار و 900 تومان حرکت کند.

  دهقان با تاکید بر اینکه برخورد قهری جوابگو نیست تصریح کرد: هدف ما این است که قیمت مرغ زنده در استن 8 هزار و 500 تومان و با قیمت 12 هزار و 900 تومان به دست مصرف‌کننده برسد.

  وی با اشاره به اینکه باید حرکت ما به‌ گونه‌ای باشد که تخلیه مرغ را از استان نداشته باشیم عنوان کرد: نهاده‌های دولتی مانند سویا و کنجاله با عرض دولتی در استان آماده است و باید قیمت مرغ با شیب ملایم کاهش یابد.

  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موفق‌ترین استان در خرید گندم استان کرمان بوده است گفت: اندازه سال گذشته در استان گندم خریداری کرده‌ایم.

  وی با اشاره به اینکه گندم استان کرمان مرغوب‌ترین گندم است افزود: این گندم با گندم‌هایی که از استان های دیگر می‌ایند قاطی می‌شود و آرد نسبتا خوبی را تشکیل می‌دهد.

  دهقان با اشاره به مشکل شکر در استان کرمان گفت: 2هزار کیلو شکر در چند روز آینده برای تنظیم بازار عرضه خواهد شد.

  چالش قیمت مرغ در کرمان ادامه دارد

  مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه قیمت مرغ به یک چالش تبدیل شده است، گفت: قیمت مرغ زنده 8 هزار و 550 تومان است.

  محمدرضا خواجویی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این جلسه اظهار داشت: بیشترین قیمت مرغ برای مصرف‌کننده در مصوبه ملی آن 12 هزار و 900 تومان است.

  وی با بیان اینکه کلیه مراکز عرضه‌کننده مرغ باید این قیمت را رعایت کنند گفت: در کشتارگاه‌ها و بر روی بسته‌بندی‌ها این قیمت باید درج شود و مراکز فروش مکلف به صدور فاکتور برای مصرف‌کننده هستند.

  معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به اینکه دستور کار بعد تهیه مواد خوراکی مصرفی نیاز ماه محرم است که دچار کمبود نشویم اظهار داشت: حبوبات و برنج و روغن در سایز 16 کیلوگرم و جامد نیاز استان است.

  آمادگی تعزیرات حکومتی استان برای برخورد با متخلفان

  ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در این جلسه اظهار داشت: هیچ یک از تولیدکنندگان حق ندارند بیرون از چارچوب و چرخه‌ای که از طرف جهادکشاورزی و دیگر سازمان‌ها تعریف شده‌است مرغ را به بازار عرضه کنند اظهار داشت: اگر عرضه‌ای خارج از این چارچوب انجام شود سازمان تعزیرات حکومتی آماده برخورد با این واحد‌هاست.

  یزدان‌پناه تعاونی مرغداران کرمان در این جلسه با بیان اینکه عرضه خارج‌ از شبکه مرغ در کرمان نداریم اظهار داشت: نگهداری مرغ بیشتر از 55 تا 60 روز برای مرغداران مقرون به صرفه نیست.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان