آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۱۱۱ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱

  تشدید نظارت‌ها بر بازار گلستان/ متخلفان 29.5 میلیاردریال جریمه شدند

  معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر بازار گفت: در بازرسی از سطح بازار 253 واحد متخلف شناسایی شدند که 29 میلیارد و 440 میلیون ریال جریمه برای آنها در نظر گرفته شد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از گرگان، علی‌اصغر اصغری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت عملکرد بازرسان برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهارداشت: نظارت جدی بر عملکرد واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی برای ایجاد و حفظ ثبات و امنیت در سطح بازار همچنان ادامه دارد.

  وی گفت: باتوجه به شرایط حساس کنونی حضور پررنگ بازرسان در سطح بازار، تشدید طرح‌های نظارتی، اجرای گشت‌های مشترک با سایر دستگاه‌های مرتبط و برگزاری کشیک‌های متفرقه عاملی موثر برای پیشگیری از وقوع تخلفات احتمالی در سطح بازار است.

  معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: براساس آمار 439 مورد گزارش و شکایت‌ها مردمی پیرامون خرید و فروش کالا و ارائه خدمات در تیرماه امسال به ستاد خبری این سازمان گزارش شد که از این تعداد 366 مورد از گزارش‌ها مربوط به عرضه کالا و 73 مورد از گزارشات مربوط به ارائه خدمات به شهروندان بود.

  انتقاد معاون استاندار قم از نبود نظارت بر بازار نونظارت بر بازار خراسان رضوی در ایام سفرهای تابستانی تشدید می‌شودرئیسی: تعزیرات و وزارت صنعت مسئول برخورد با گرانفروشی و نظارت بر بازار هستند/به دولت کمک می‌کنیم

  وی با اشاره به بیشترین آمار تخلفات در بازار گفت: گرانفروشی انواع خواروبار و لبنیات، میوه و تره‌بار، مرغ، انواع نان، لوازم خانگی، لوازم یدکی و غیره در صدر شکایت‌های مردمی قرار دارد.

  اصغری بیان داشت: بیشترین آمار تشکیل پرونده تخلفات مربوط به شهرستان علی‌آبادکتول و بیشترین آمار ارزش ریالی پرونده‌های تخلفات مکشوفه نیز مربوط به شهرستان کردکوی است.

  معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با تاًکید بر اولویت رسیدگی شکایت‌های مردمی در مرکز استان و شهرستان‌ها گفت: چهار هزار و 324 مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی درسطح استان به‌عمل آمد که در این بررسی‌ها 253 واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف این واحدها به ارزش 29 میلیارد و 440 میلیون ریال تشکیل و برای صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

  وی اظهارداشت: در بررسی‌های به‌عمل آمده از سوی بازرسان این سازمان در ماه گذشته 22 درصد کل پرونده‎های تشکیل شده منجر به مصالحه و جلب رضایت شده که شاکیان پرونده‌ها در ازای دریافت حق و حقوق قانونی، تعویض کالای معیوب و یا دریافت خدمات معوق رضایت خود را اعلام کرده‌اند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :گلستان گلستان