آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۳۹۰ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰

  عید قربان؛ روز اتحاد و اقتدار مسلمانان

  به گزارش ذاکرنیوز از خرم‌آباد، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان ضمن گرامیداشت این روز عزیز بیان داشت: روز عید قربان روزی است بزرگترین عمل در اسلام در آن انجام شده و آن انجام مناسک حج است.
  وی با بیان اینکه مناسک حج دارای ابعاد گوناگونی است، افزود: یکی از ابعاد مهم حج بعد سیاسی آن است که بسیار مهم بوده و دارایی ابعاد گوناگون است.

  نماینده ولی فقیه در لرستان اتحاد امت اسلامی را از ابعاد مهم حج برشمرد و گفت: هیچ عاملی برای اتحاد و همبستگی امت اسلامی قوی‌تر یک از حج وجود ندارد.

  وی عید قربان را روز اتحاد و اقتدار امت اسلامی برشمرد و عنوان کرد: یکی دیگر از ابعاد سیاسی حج برائت از مشرکین بوده که به معنی بیزاری از همه ستم‌ها، زشتی‌ها و فسادها طاغوت زمان است. 

  آیت‌الله میرعمادی به وضعیت کشورهایی اسلامی اشاره و بیان کرد: آمریکا امروز از کشورهایی اسلامی باج خواهی کرده و رژیم اشغالگر صهیونیستی در مناطق اسلامی جنایت می‌کند و مسلمانان را می‌کشد و آل سعود مردم مظلوم یمن را بمباران می‌کند و با دلارهای تفتی در بین مسلمانان تفرقه می‌اندازد.

  وی ادامه داد: از این رو وقتی برائت از مشرکین مطرح می‌شود یعنی بیزاری از  فساد کشورهای متجاوز و دوری از حکومت‌های جنایتکار. 

  امام جمعه خرم‌آباد گفت: امروز بزرگترین ظلم علیه مسلمانان توطئه آمریکای خبیث و رژیم صهیونیستی دولت‌های خائن تحت عنوان معامله قرن است.

  وی تاکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با این طرح بدنبال از بین بردن قدس هستند و مسلمانان باید با هوشیاری به مقابله با این طرح بشتابند و قطعا اتحاد و بیداری مسلمانان این طرح را به شکست می‌کشاند. 

  آیت‌الله میرعمادی در ادامه به اهمیت ازدواج اشاره و اظهار کرد: از عید قربان تا عید غدیر به عنوان دهه امامت و ولایت نام گذاری شده و در این ایام مردم مقید هستند بستر ازدواج جوانان را فراهم کنند.

  وی افزود: خیرین و خانواده‌ها به فراهم کردن بستر ازدواج ککک کنند چراکه تاخیر در ازدواج مشکلاتی برای جوانان به همراه دارد.

  نماینده ولی فقیه در پایان گفت: کمک به ازدواج و تهیه جهیزیه کمتر از ثواب حج نیست و بلکه بیشتر از آن است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ازدواج