آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۴۳۲ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶

  تاثیر نابسامانی‌های اقتصادی بر رشد جرائم اقتصادی

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، یدالله موحد صبح امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اظهار داشت: شکل‌گیری میثاقنامه عدالت و امنیت پایدار 96 مرهون شورای تامین استان کرمان در زمان مدیریت رزم‌حسینی استاندار وقت کرمان و همکاران وی است.

  وی با تاکید بر اینکه نابسامانی‌های اقتصادی بر رشد جرایم اقتصادی تاثیر دارد، ابراز داشت: میثاقنامه عدالت و امنیت پایدار موجب برقراری شبکه ارتباطی بین اعضای شورای تامین استان کرمان و سران طوایف و علما و ائمه جمعه و جماعت شد که دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.

  رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به ملک‌های مخروبه در بافت قدیمی تصریح کرد: بسیاری از ناهنجاری‌ها در این ملک‌ها اتفاق می‌افتد و حتی سرقت مسلحانه از مغازه طلافروشی در بازار بزرگ کرمان با توجه به قرار داشتن یک ملک مخروبه در نزدیکی این مغازه به راحتی انجام شد.

  محمدصادق باقری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان هم در این نشست اظهار داشت: شاهد کاهش قتل در مناطق مختلف استان کرمان به‌ویژه شرق هستیم.

  تلاش برای صلح و سازش در پرونده‌های قتل عنبرآباد

  داوریان رئیس دادگستری شهرستان عنبرآباد هم در این جلسه اظهار داشت: در تلاش هستیم تا شش فقره قتل قدیمی را به صلح و سازش برسانیم که تاکنون در دو فقره موفق بوده‌ایم و در حال جمع‌آوری دیه هستیم.

  وی عنوان کرد: قتل انتقام‌جویانه در عنبرآباد را زیاد داریم و اگر دستگیری قاتل را در مدت زمان کوتاهی نداشته نباشیم، شاهد قتل دیگری هستیم.

  داوریان با اشاره به برگزاری سومین همایش عدالت و امنیت پایدار استان کرمان به میزبانی شهرستان عنبرآباد افزود: یک‌هزار فقره پرونده در عنبرآباد به میانجی‌گر ارجاع شد و به صلح و سازش رسید.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان