آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۴۷۶ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵

  نگاه سیاسی و اقتصادی تشکل‌های سم است/فعالیت خوب سمن‌های کهگیلویه و بویراحمد در حوزه درمان

  به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی عصر امروز در نشست صمیمی سازمان‌های مردم نهاد با استاندار کهگیلویه و بویراحمد به وظایف تشکل‌های غیردولتی اشاره کرد و گفت: تشکل‌های غیر دولتی در حوزه محیط زیست، مسائل خیریه، سلامت و درمان، آسیب‌های اجتماعی،  تحکیم بنیان خانواده، توانمندسازی زنان بی‌سرپرست و حاشیه‌نشینی فعال هستند. 

  مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سال گذشته علی‌رغم مشکلات مالی، مبلغ خوبی به تشکل‌های مردم نهاد اختصاص یافت که طی تفاهم‌نامه‌ای این اعتبار به سمن‌های حوزه بهزیستی، دادگستری، کتابخانه‌ها، هلال احمر، ارشاد و سایر دستگاه‌ها اختصاص یافت.

  وی با اشاره به توجه دولت  به آسیب‌های اجتماعی گفت: توجه به مسائل اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری و سران سه قوه است که در همین راستا بیش از دو میلیارد اعتبار در حوزه مسائل اجتماعی اختصاص داده شد، ضمن اینکه مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ تومان به مناطق حاشیه‌ای استان اختصاص یافت که بخشی از این اعتبار برای تجهیز مدارس، مراکز فنی و حرفه‌ای و کتابخانه شهر مادوان اختصاص یافت.

  این مسوول با بیان اینکه نسبت به ریال به ریال اعتبارات در حوزه‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی حساس هستیم و احساس مسولیت می‌کنیم، گفت: برای توانمندسازی تشکل‌ها، دوره‌های مختلفی برگزار کردیم ضمن اینکه خواستار توجه ویژه به تشکل‌ها هستیم.

  میرمحمدی با بیان اینکه دستگاه‌ها به تشکل‌های به عنوان مزاحم و رقیب نگاه نکنند افزود: تشکل‌های سیاسی نگاه سیاسی و اقتصادی ندارند، داشتن نگاه سیاسی و اقتصادی تشکل‌ها سم است.

   مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۱۹۸ تشکل داریم که در حوزه سلامت تشکل‌های بسیار قوی داریم  و مجمع خیرین سلامت در احداث همراه سرای بیمار و پایگاه سلامت  کارهای خوبی انجام شده است.

  مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: موسسات خیریه نور و محکم تشکل‌های فعال در حوزه بیماران سرطانی است که اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

  انتهای پیام/۸۲۰۲۴

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir