آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۵۷۸ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱

  فیلمبرداری مخفیانه از والیبالی که دنیا را تحت تاثیر قرار داد/ کلیپ «دوستی واقعی» یک اتفاق بود

  به گزارش ذاکرنیوز، هفته گذشته یک ویدئو از سه کودک قائناتی در فضای مجازی پخش شد که در حال والیبال بازی کردن بودند. این کلیپ به واسطه سوژه خاصی که داشت بازتاب جهانی پیدا کرد و فدراسیون جهانی والیبال در صفحه رسمی خود این فیلم را با عنوان «دوستی واقعی» بازنشر کرده است.

  در این ویدئو سه کودک در حال والیبال بازی کردن هستند که البته یک نفر از آنها با ایستادن بین دو نفر دیگر به نوعی نقش تور را در زمین والیبال ایفا کرد. این صحنه ابتدا توسط مهرداد زارع، داور درجه یک والیبال ضبط و پخش شد، اما به دلیل خاص بودنش بازتاب بسیار زیادی پیدا کرد.

  مهرداد زارع در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: من داور درجه والیبال در خراسان جنوبی هستم و 26 سال سن دارم. رشته تحصیلی من مهندسی برق است، اما علاقه زیادی به داوری والیبال دارم و یکی از جوان‌ترین داوران شهرمان هستم. تا دوران دانشگاه والیبال هم بازی می‌کردم، اما از سال 91 دوره‌های داوری را گذراندم و انشالله امسال برای عنوان «ملی» تلاش خواهم کرد.

  وی درخصوص ویدئویی که در ضبط و در فضای مجازی پخش کرده است، گفت: دیدن آن صحنه واقعاً اتفاقی بود. در یکی از خیابان‌ها منتظر یکی از دوستانم بودم که ناگهان بازی کردن آن کودکان را دیدم و به صورت مخفیانه از آنها فیلم گرفتم. روز بعد ویدئویی که ضبط کرده بودم را در گروهی که مخصوص داوران والیبال است منتشر کردم.

  داور والیبال ایران خاطرنشان کرد: شاهمیری، داور سرشناس و برجسته والیبال ایران و جهان هم در آن گروه ویدئویی که من ضبط کرده بودم را دید و آن را به دست فدراسیون جهانی والیبال رساند. ظاهراً برای مسئولان فدراسیون جهانی هم دیدن این صحنه خیلی جالب بود و آن را با عنوان «دوستی واقعی» منتشر کردند تا بازتاب بسیار زیادی در بین جامعه جهانی والیبال داشته باشد.

  زارع افزود: واقعاً فکر نمی‌کردم چنین سرنوشتی برای این ویدئو رقم بخورد، اما خوشحالم که توانستم با این کار قدم کوچکی برای معرفی شهرم و علاقه مردمش به والیبال بردارم. نه تنها در شهر ما که در سراسر ایران علاقمندان به والیبال زیاد شده‌اند و در هر گوشه و کنار که می‌بینیم مردم در حال والیبال بازی کردن هستند.

  وی درخصوص اینکه بعد از انتشار آن ویدئو اقدامی برای آن کودکان صورت گرفت یا خیر، تصریح کرد: خیلی‌ها با دیدن آن ویدئو تحت تاثیر قرار گرفتند و قول همکاری دادند، اما اتفاق خاصی رخ نداد. فقط خودم چند روز بعد یک توپ والیبال و تور خریداری کرده و به آنها تقدیم کردم تا در شرایط بهتری والیبال بازی کنند. درخواست من از مسئولان این است که به کودکان، مخصوصاً کودکان مناطق محروم توجه بیشتری شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :والیبال والیبال