آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۵۹۹ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹

  فارس من| گرانی‌ها سرسام‌آور شده است/ دولت و مجلس فکری کنند

  به گزارش ذاکرنیوز من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، موضوعی درباره «تورم بی‌حساب و کتاب در سمنان» مطرح کرده‌اند.

  آن‌ها با انتشار مطالبه‌ای در سامانه «فارس من» تصریح کردند که «قیمت اجناس و کالاها به‌خصوص کالاهای اساسی موردنیاز مردم به‌صورت روزانه و بی‌حساب و کتاب افزایش می‌یابد و ظاهراً اصلاً نظارتی وجود ندارد و هر فرد خودش قیمت کالا و خدماتی که ارائه می‌کند، را تعیین می‌کند»؛ خبرگزاری فارس استان سمنان به بررسی موضوع پرداخته است.

  حجت‌الاسلام‌ محمد احمدی، امام جمعه بیارجمند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان در واکنش به گرانی‌ها به‌ویژه اقلام موردنیاز مردم اظهار کرد: معیشت مردم از مسائل مهمی است که دولت‌مردان باید این موضوع را به شکل ویژه مدنظر قرار دهند.

  وی ادامه داد: مسؤولان باید شرایط مردم را درک کنند و اقدامی در زمینه کنترل گرانی‌ها انجام دهند.

  احمدی با تذکر به دولت مبنی بر اینکه گرانی‌ها سرسام‌آور شده است، تصریح کرد: هر روز موج گرانی روبه ازدیاد است؛ نمی‌دانیم دولت مملکت را رها کرده، توانی را ندارد یا فشارهای دشمن در قالب ضربه و تهاجم سنگین است.

  امام جمعه بیارجمند با تأکید بر اینکه مجلسی‌ها و دولتی‌ها برای کاهش گرانی در کشور تدبیر کنند، اضافه کرد: دست‌اندرکاران در مدیریت کشور، مشکلات اقتصادی و معیشت مردم را کاهش دهند و امور را مدیریت کنند.

  وی با اشاره به اینکه دولت نگاهی ویژه به ایجاد تعادل قیمتی در اقلام موردنیاز مردم داشته باشد، تصریح کرد: متأسفانه اقلام اساسی دائم گران می‌شود و مردم هم چاره‌ای ندارند جز اینکه بخرند.

  امام جمعه بیارجمند با بیان اینکه ما غیر از ارشاد، نصیحت و تذکر به دولت کار دیگری از دستمان برنمی‌آید، اضافه کرد: دولتمردان باید به فکر مردم باشند.

  احمدی با تأکید بر اینکه تمام عامل گرانی فشارهای دشمن و تحریم‌ها نیست، تصریح کرد: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور، به سوء مدیریت‌های داخلی برمی‌گردد.

  وی با اشاره به اینکه مسؤولان اگر از پیش برنامه‌ریزی کنند و به فکر مردم باشند، شرایط چنین دشوار نمی‌شود، اضافه گرد: ستاد تنظیم بازار با دقت امور را دنبال ‌کند تا اقلام موردنیاز مردم با قیمت مناسب عرضه شود.

  امام جمعه بیارجمند بیان کرد: دولت می‌توانست این برنامه را در دستور کار داشته باشد تا سراسر کشور سر از گرانی درنیاورد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :سمنان