آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۶۰۰ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۰

  گلایه‌های بانوی سرخه‌ای از کم‌توجهی مسئولان به هنر نقاشی روی سرامیک+ تصاویر

  یک بانوی هنرمند استان سمنان از کم‌توجهی مسئولان به هنرمندان گلایه‌مند است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از سمنان، نقاشی یکی از رشته‌های اصلی هنرهای تجسمی محسوب می‌شود و قدمتی 6 برابر زبان نوشتاری دارد و این مهم بر جذابیت و اهمیت آن می‌افزاید و کار نقاش در یک‌کلام خلق اثری هنری بر پایه هنر نقاشی است.

  «سمیه امامی» یکی از بانوان شهر سرخه است که دستی به هنر دارد و با زیبایی هر چه تمام‌تر و با کشیدن ریزه‌کاری‌ها و نقوشی بسیار زیبا بر روی کاشی و سرامیک هنرش را با قلم و رنگ نمایان می‌کند.

  غلامرضا صادقی: می‌خواهند دوبله را از بین ببرند/ هنرمندان بدانند خارج از کشور خبری نیستطراحی فضای شهری اردبیل در اختیار هنرمندان قرار می‌گیردعصاره بیانیه گام دوم انقلاب باید در فعالیت‌های هنرمندان تحقق پیدا کند

  وی هنرمندان را قشر ناشناخته جامعه می‌داند و از مسئولان می‌خواهد تا هنرمندان را دریابند. این بانوی هنرمند سرخه‌ای از عشق به هنرش می‌گوید و اعتقاد دارد که لذت هنر با هیچ معیاری سنجیده نمی‌شود.

  به سراغ این بانوی هنرمند رفتیم و از او خواستیم تاکمی از خودش و هنرش بگوید.

  ذاکرنیوز: لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمایید که از چه سالی مشغول به این کار هستید؟

  سمیه امامی هستم و مدت پنج سال است که به‌طور حرفه‌ای بر روی سفال و سرامیک قلم می‌زنم.

  ذاکرنیوز: کار شما مربوط به چیست و چطور شد به این کار علاقه‌مند شدید؟

  مدت 6 ماه آموزش حرفه‌ای نقاشی و قلم‌زنی بر روی سفال و سرامیک را فراگرفتم و بلافاصله به دلیل علاقه‌ای که به این هنر داشتم در یک کارگاه تولید سفال و سرامیک مشغول به کار شدم.

  ذاکرنیوز: درآمد این شغل راضی‌کننده است؟

  بنده بسیار به حرفه‌ای که آموخته‌ام علاقه‌مند هستم و ازنظر من ارزش کار هنر و هنرمندان را با هیچ معیار و مقیاسی نمی‌توان سنجید. درآمد این کار با توجه به حجم کار، ظرافت و ریزه‌کاری‌های فراوان آن هرچند بسیار کم و ناچیز است؛ اما عشق و لذتی که کار هنری دارد سبب می‌شود تا همه این‌ها نادیده گرفته می‌شود.

  ذاکرنیوز: مشکلات و خوبی‌های این کار چیست؟

  مشکلی که کار در حوزه اغلب کارهای هنری وجود دارد؛ کم‌توجهی است که به هنر می‌شود و حمایت‌ها آن‌طور که بایدوشاید از هنر و هنرمند در جامعه ما وجود ندارد و بسیاری از هنرمندان را شاید در نیمه‌راه ناامید و دلسرد کند و شاید همین دل‌زدگی و رنجیدگی خاطر از بی‌مهری‌ها سبب شود عده کمی به سمت‌وسوی هنر و فعالیت هنری جذب شوند که این بسیار بد است.

  ذاکرنیوز: انتظار شما از مسئولان چیست؟

  بنده به عنوان یک بانو که چند سالی است در این حرفه مشغول به کار هستم از مسئولان استانی انتظار دارم بیش از این‌ها به هنرمندان بها داده شوند.

  هنرمندان از اقشار مظلوم جامعه ما محسوب می‌شوند؛ چراکه خود و هنرشان بسیار یا شناخته نمی‌شود و یا دیر شناخته می‌شود؛ بنابراین از مسئولان می‌خواهم بیشتر به هنرمند و تلاششان در این حوزه توجه کنند و آنها را مورد حمایت خود قرار دهند تا اسباب دلگرمی بیش از پیش هنرمندان فراهم شود.

  ذاکرنیوز: مشوق شما در رفتن به سمت‌وسوی هنر چه کسی بوده است؟

  پدر و مادرم مشوقان اصلی من در این حرفه بوده‌اند و البته خودم نیز بسیار علاقه‌مند به آموختن هنر نقاشی بر روی سفال و سرامیک بودم.

  تشویق و یاری و همراهی والدینم را در موفقیت‌های که در این حرفه داشته‌ام مثمر ثمر می‌دانم و قدردان آنان هستم.

  ذاکرنیوز: هدفتان در آینده چیست؟

  در حال حاضر هدفم کسب تجربه بیشتر و آشنا شدن با تمام فن و فنون و ریزه‌کاری‌های قلم‌زنی بر روی سفال و سرامیک است و قصد دارم تخصص خود را در این حرفه ارتقا دهم تا روزی خود استادکار این هنر شوم و هنرم را به دیگران نیز آموزش دهم.

  ذاکرنیوز: سخن پایانی؟

  از استادم آقای چجوری نیز سپاسگزارم که همواره مشوق بنده در این حرفه بوده و هستند و زحمات بسیاری برای من و دیگر هنرجویان کشیده‌اند و بدون شک اگر یاری ایشان نبود استعداد بسیاری از هنرجویان کشف نمی‌شد.

  گفت‌وگو از محترم امامی و زکیه زکی

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :سمنان