آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۵۶۰۵ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱

  وابستگی به‌نمایشنامه‌های خارجی ضعف ما را نشان می‌دهد/ متن بیشترین چالش تئاتر است

  به‌گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا محمدی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی رسانه‌ای جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی که در دفتر معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار  شد، گفت: مشکل ما در تئاتر، عدم وجود متن و نمایشنامه خوب بوده که جشنواره نمایشنامه‌نویسی اقتباسی برای پاسخ به این خلاء ایجاد شده است.

  معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: این جشنواره اگر سال آینده برگزار نشد و تبدیل به دوسالانه شد، باید بتواند خوراک دو سال آینده تئاتر را تأمین کند.

  وی متذکر شد: بیش‌ترین چالش تئاتر مربوط به متن بوده و بیشتر متن‌های ما اقتباس از نمایشنامه‌های خارجی است، این مسئله که با گذشت 40 سال از انقلاب به‌متن خارجی متوسل باشیم، ضعف ما را نشان می‌دهد.

  محمدی خاطرنشان کرد: منابعی برای نمایشنامه‌های اقتباسی معرفی شده است که برترین نمایشنامه‌های آن در سال آینده به‌تئاتر تبدیل می‌شود.

  معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی حوزه تئاتر را بسیار آسیب‌پذیر دانست و افزود: باید بتوانیم مشکلات آن را بر طرف کنیم، به‌همین دلیل تمام قد در کنار این جشنواره حضور داریم، چرا که این جشنواره در حوزه نمایش کشور اثرگذار بوده و خوراک نمایشی استان و کشور را تأمین می‌کند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :خراسان رضوی