کد خبر ۵۷۳۸۱۰ ۵۳۹ بازدید انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵

معبر محدوده حسینیه امام (ره) تعريض شود

به گزارش ذاکرنیوز از همدان، علی رحیمی‌فر ظهر امروز در جلسه کمیسیون فنی و عمرانی شورا با حضور رئیس هیأت امنای حسینیه امام خمینی(ره) اظهار کرد: معبر محدوده حسینیه امام خمینی (ره) با توجه به کانال جمعیتی بالا در زمان برگزاری مراسم و برنامه‌های حسینیه نیاز به تعریض دارد.

وی با بیان اینکه بازگشایی معابر پیرامون حسینیه امام(ره) در سال‌های گذشته نیز مطرح بوده است، گفت: اکنون در بررسی‌های صورت گرفته این تعریض بسیار حائز اهمیت است.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان با اشاره به اقدامات شورای چهارم در زمینه بازگشایی معبر محدوده حسینیه امام(ره)، بیان کرد: با اجرای طرح بازگشایی معابر پیرامون حسینیه در امر عبور و مرور و دسترسی به محدوده تسهیل می‌شود.

کامران گردان رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با تأکید بر بازگشایی معبر پیرامون حسینیه امام(ره) افزود: تعریض معابر باید به گونه‌ای صورت گیرد که با توجه به منابع مالی شهرداری و شرایط اقتصادی کنونی باشد.

رئیس هیأت امنای حسینیه امام خمینی(ره) همدان نیز با تشکر از توجه اعضای شورا به اماکن مذهبی و فرهنگی، تصریح کرد: آسایش مردم مهمترین مقوله در بازگشایی تعریض معبر پیرامون این مکان است.

حجت‌الاسلام عباس اسماعیلی ادامه داد: علاوه بر پذیرش جمعیت بالا در مراسم آئین عبادی سیاسی نماز جمعه از نظر اجتماعی نیز در این مکان مراسم و جلسات مهمی با بیش از 2 هزار نفر جمعیت برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد نماز جمعه همدان آماده همکاری با شهرداری در بازگشایی معبر پیرامون حسینیه است.

 در این کمیسیون مقرر شد برای بازگشایی معبر پیرامون حسینیه امام خمینی (ره) شهرداری و هیأت امنای حسینیه با برنامه‌ریزی در خصوص تعریض معبر اقداماتی انجام دهند.