کد خبر ۵۷۴۱۴۲ ۷۷۰ بازدید انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۷

نمازجمعه از برکات انقلاب اسلامی است/هرمزگان دارای نجیب‌ترین جوانان است

به گزارش ذاکرنیوز از بندرعباس، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری ظهر امروز در مراسم استقبال و معارفه عمومی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان که پیش از نمازجمعه این هفته بندرعباس برگزار شد؛ اظهار داشت: بسیار خوشبختیم که خداوند متعال توفیق داد در ایام ماه ذی القعده و ایامی که معطر است به ایان ولادت امام رضا و در آستانه ی تاسیس چهلمین سال تاسیس نمازجمعه خدمت مردم غیور بندرعباس رسیدیدیم 

وی ادامه داد: امروز استان شاهد یک اتفاق خوب است از یک سو سپاسگذاری از نماینده قدیم مقام معظم رهبری در استان و از سوی دیگر استقبال از حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده که نماینده جدید مقام معظم رهبری در استان هرمزگان هستند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: نمازجمعه جزو یکی از پر رمز و راز ترین برنامه های عبادی ما است که خداوند متعال در متن برنامه های مومنین  قرار داده است و خداوند تعالی اجتماع مومنین بر مبنای ذکر و یاد خودش را خواسته است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری ابراز داشت: به این ترتیب خانه خدا، مسجد می شود محور سازماندهی اجتماعی مردم و مومنین به صورت روزانه تا نمازهای یومیه خود را به جماعت برگزار کنند و روزهای جمعه مجموعه بندگی حق در محلات در یک نقطه مرکزی گرد هم می آیند و نماز جمعه را برگزار می کنند. 

وی تاکید کرد:نماز جمعه صرفا خواندن نماز نیست بلکه بخشی از نماز به عنوان تبیین قرار داده شده است  که برای روشنگری ، بصیرت افزایی و مسائل مورد نیاز مسلمین مطالبی را به عنوان نماز گفته می شود و خطیب از لحظه ای که بسم الله می گوید وارد نماز می شود و مومنین هم در آن لحظه باید حالت نماز به خود بگیرند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: نماز جمعه دارای ظرفیت های شگرف است و در ۴۰ سال گذشته با تدبیر امام و رهبری بزرگانی از حوزه مبارکه علمیه وارد میدان شدند به امر امام و با اجازه ی امام مسلمین مرحوم آیت الله طالقانی اولین نمازجمعه را برگزار کرد و بدین ترتیب اولین نماز جمعه برگزار شد.

وی اضافه کرد: امروز در بسیاری از نقاط کشور نمازجمعه برگزار می شود و نسل اول ائمه جمعه شخصیت هایی بودند که مردم آن ها را از عمق جان دوست می داشتند و سلسله شهدای محراب از همان دسته هستند و بسیاری از آن ها جزو ستون های اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی بودند.

حاج علی اکبری اظهار داشت: امروز در ۹۰۰شهر کشور نمازجمعه داریم و این آمار اگر به نمازجمعه های اهل سنت متصل شود دریای بیکرانی از مومنین است برای انجام یک وظیفه ی موکد قرآنی که در یک سوره مستقل خداوند به بندگان دستور اقامه نماز جمعه را می دهد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: در روز جمعه همه اجتماعات کوچک مومنان به هم گره می خورند و اتفاق ویژه ای می افتد که از اعظم برکات انقلاب اسلامی است و این حرکت در روز های جمعه یک تجدید میثاق هفتگی با امام مسلمین است و یک مانور بندگی ، سیاسی ، اجتماعی  با دو خصوصیت اشدا علی الکفار و رحما بینهم است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی رهبر معظم انقلاب مرا به ریاست شورای سیاست گذاری منصوب کردند فرمودند: کدام حزب را سراغ دارید که میتینگ و گردهمایی هفتگی داشته باشد؟ و حزب الله گردهمایی هفتگی دارد که مردم با علاقه خودشان آن هم از هر طیفی در آن حضور پیدا می کنند.

حاج علی اکبری بیان کرد: بعد از شهید حقانی و آیت الله احمدی فقیه ، آیت الله نعیم آبادی قریب به سه دهه پرچم نماز جمعه را در استان هرمزگان برافراشته نگه داشتند و شما مردم هرمزگان شاهد آثار و برکات و خدمات ایشان بودید که ایام مسئوولیت ایشان به پایان رسیده و خط بصیرت و معرفت با پرچم داری یکی فضلای استان هرمزگان خواهد داشت.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: ما استان هرمزگان را به عنوان خط مقدم پایداری و مقاومت ایران می شناسیم و هر وقت اسم بندرعباس می آید یاد غیرت و مقاومت می افتیم و یکی از نجیب ترین جوانان کشور را شما در استانتان دارید و این سرمایه بزرگی است که باید شکوفا شود.