کد خبر ۵۷۵۲۹۴ ۷۷۰ بازدید انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲

سردار باقرزاده: اگر در مذاکرات برجام واداده عمل نمی‌کردید امروز ‌تحریم نمی‌شدید

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه باید در مذاکرات از ظرفیت جانفشانی ملت و روحیه ایثار و شهادت آنها استفاده می‌شد گفت: در مذاکره و برجام نمی‌بایست واداده عمل کنیم که در آخر خودتان را هم تحریم کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، سردار سیدمحمد باقرزاده امروز عصر در یادواره حجت‌الاسلام شهید محمد شیخ‌شعاعی در گلزار شهدای کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: در ایام شهادت امام محمد باقر(ع) هستیم و استان کرمان میزبان پیکر مطهر دو شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه شهدا راه حق را شناختند و در این راه ایستادگی کردند گفت: خداوند می‌فرماید شهدا به واسطه استقامت و مقاومتی که از خود نشان دادند، بهشتی شدند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه شهدا پای راه حق ایستادند و زمانی که بر سر دو راهی قرار گرفتند زمین‌گیر نشدند افزود: شهدا تعلقات و حتی عواطف پاک خود را کنار زدند و به سوی حق شتافتند.

وی تصریح کرد: دوست داشتن زن و فرزند و پدر و مادر که ایرادی ندارد و خیلی هم خوب است اما شهدا همین را هم گذاشتند و بین خود و خدای خود، خدا را انتخاب کردند.

امام جمعه کرمان: دوران دفاع مقدس امتداد خط سرخ شهادت و نهضت اباعبدالله(ع) استسردار باقرزاده: اطلاعات محل دفن شهدای ایران در اختیار وزارت دفاع آمریکا استپیشنهاد سردار باقرزاده برای تغییر کاربری ناوهای آمریکایی

سردار باقرزاده با بیان اینکه شهدا مصالح انقلاب اسلامی را در نظر گرفتند گفت: شهدا بصیر و زمان‌شناس واقعی بودند و با بصیرتی که داشتند به تکلیف خود عمل کردند.

وی با اشاره به اینکه شهادت مستلزم استقامت است افزود: شهدای مدافع حرم نیز اگر درک درستی از زمانه خود نداشتند برای دفاع از حرم نمی‌رفتند و در واقع شهدای مدافع حرم حق را از باطل به‌خوبی تشخیص دادند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه برگزاری یادواره‌های شهدا دو نکته مهم در دو بعد علمی و عملی را به ما تذکر می‌دهد خاطرنشان کرد: نباید دچار جهل شویم و در هیاهوهای تبلیغاتی دشمنان داخلی و خارجی منحرف شویم.

وی با بیان اینکه ذکر خدا و یاد کردن از شهدا ما را از غفلت نجات می‌دهد و روحیه استقامت ما را افزایش می‌دهد اظهار داشت: شهدا را یاد کنید تا هدف اصلی انقلاب و اسلام را گم نکنیم.

سردار باقرزاده با بیان اینکه حضرت آقا فرمود آن چیزی که می‌تواند ملتی را سر پا نگهدارد و در آنها شوق و طراوت به‌وجود بیاورد یاد شهدا است گفت: متاسفانه کندذهن‌هایی هستند که عنوان کرده‌اند یاد شهدا مردم را دچار افسردگی می‌کند در حالی‌که یاد شهدا به ما نشاط می‌دهد چرا که شهدا با عالم حقیقی و الهی ارتباط برقرار کردند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حضور پیکر مطهر شهیدان تازه تفحص شده قربانعلی‌پور در کرمان گفت: این شهیدان در عملیات کربلای 6 به شهادت رسیدند و امروز آمدند تا خیلی چیزها را به ما یادآور شوند.

وی با اشاره به اینکه این دو شهید با هم به جبهه رفته بودند و با هم شهید شدند و پیکر آنها هم با هم شناسایی شد عنوان کرد: همه این اتفاقات کدهایی دارد که ما باید آنها را شناسایی کنیم و برای روشنایی مسیر استفاده کنیم.

سردار باقرزاده با بیان اینکه خط امام حسین(ع) خط سرخ شهادت است و شهدا درس آموخته مکتب امام حسین(ع) بودند افزود: این راه ذلت ناپذیر است و شهدا عزتمندانه عمل کردند.

وی با اشاره به اینکه باید در مذاکرات از ظرفیت جانفشانی ملت و روحیه ایثار و شهادت آنها استفاده می‌شد تصریح کرد: در مذاکره و برجام نمی‌بایست واداده عمل کنیم که در آخر خودتان را هم تحریم کنند.

به گزارش ذاکرنیوز چهارمین یادواره شهید شیخ‌شعاعی با برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجرای نمایش همراه بود.