کد خبر ۵۷۵۴۰۸ ۱۲۲۱ بازدید انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸

ازدواج و تحصیل «بهانه» برای کنار گذاشتن ورزشکاران است

احسان طهماسبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: هیأت دو ومیدانی استان کرمانشاه در وضعیت بسیار نامعلومی قرار دارد و این هیأت بسیاری از ورزشکاران را به بهانه‌های همچون مصدومیت، ازدواج، تحصیل و یا محرومیت از فعالیت با دو ومیدانی استان کنار می‌گذارد.

این ورزشکار دو ومیدانی کرمانشاه با اشاره به وضعیت خود، افزود: توسط هیأت دو ومیدانی استان به سه ماه محرومیت محکوم شده‌ام و دوره محرومیت من از ابتدای امسال به پایان رسیده است، اما هیچ کسی از من در خصوص حضور در مسابقات کشوری و حتی انتخابی استان دعوت نکرده است.

وی ادامه داد: وضعیت هیأت دو ومیدانی استان به شکلی است که هیچ‌کدام از ورزشکاران قدیمی هیأت علاقه‌مند به فعالیت در کنار هیأت نیستند و هیأت نیز با دلایلی همچون مصدومیت، محرومیت، ازدواج و یا تحصیل آن‌ها را توجیه می‌کند، اما با یک بررسی از طریق هیأت پزشکی ورزشی و معاون حقوقی اداره‌کل می‌توان فهمید که مصدومیت و یا محرومیتی برای آن‌ها در کار نیست.

طهماسبی در خصوص ارزیابی از روند استعدادیابی هیأت دو ومیدانی استان، گفت: هیچگونه استعدادیابی در هیأت دو ومیدانی استان انجام نمی‌شود و رابطه هیأت با مربیان آموزش و پرورشی همچون نورمحمدی و شیری که امثال من افتخار شاگردی آن‌ها را دارم قطع شده و همین مساله سبب شده هم‌اکنون کمتر از 10 ورزشکار رده‌های پایه در تیم هیأت فعال باشند.

این دونده اسبق تیم ملی و مربی فعلی هیأت دو ومیدانی ادامه داد: در یک مورد نادر ورزشکاری با نام امیر فرزام‌صفری باسابقه درخشش در رده‌های پایه، به علت عدم همکاری هیأت دو ومیدانی با مربی این ورزشکار از اعزام به مسابقات نوجوانان آسیایی بازمانده است حال از کارشناسان ورزش می‌پرسم آیا این دلایل منطقی است؟.

وی با اشاره به عدم فعالیت کمیته‌های تخصصی هیأت دو ومیدانی، ادامه داد: با یک ارزیابی ساده می‌توان دریافت که هیأت دو ومیدانی کاملا در وضعیت رکود قرار دارد و حتی مسؤول بسیاری از کمیته‌های تخصصی این هیأت نیز مشخص نیست و همین وضعیت نابه‌سامان سبب شده ورزشکارانی چون چشمه‌زار و ناظمی از همکاری با هیأت کنارگیری کنند.

طهماسبی در پایان خاطرنشان کرد: در دوره‌های گذشته هیأت دو ومیدانی استان کرمانشاه با برگزاری دوره‌های منظم استعدادیابی ورزشکاران موفق بسیاری را به استان معرفی کرده، اما در شرایط فعلی این هیأت در وضعیت بسیار نامعلومی قرار دارد.

*ارزیابی اداره‌کل ورزش و جوانان از هیأت دو ومیدانی پس از مسابقات المپیاد استعدادهای برتر

معاون ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در خصوص عملکرد هیأت دو ومیدانی استان، یادآور شد: ظرفیت فعالیت و عملکرد هیأت دو ومیدانی استان کرمانشاه پس از برگزاری مسابقات المپیاد استعدادهای برتر مشخص خواهد شد.

جلال عزیزی افزود: ساختار فعلی هیأت دو ومیدانی ساختار رو‌به‌رشدی استان، اما انتظار اداره‌کل ورزش و جوانان از این هیأت بسیار بالاتر از شرایط فعلی است.

عزیزی با اشاره به عملکرد ضعیف استان کرمانشاه در مسابقات اخیر جوانان کشور، گفت: موفقیت در بخش جوانان و بزرگسالان نیازمند برنامه‌ریزی بلند مدت یک هیأت از رده‌های پایه است، چرا که  دو ومیدانی یک رشته سخت است که موفقیت در آن نیازمند سال‌ها فعالیت و تلاش مستمر بوده و به یک‌باره نمی‌توان در آن موفق بود.

وی با بیان این مطلب که اداره‌کل ورزش و جوانان در حال ارزیابی وضعیت هیأت‌های ورزشی است، تصریح کرد: تنها عملکرد یک هیأت در مسابقات بزرگسالان ملاک مناسبی برای ارزیابی یک هیأت نیست و اداره‌کل ورزش و جوانان پس از برگزاری مسابقات المپیاد استعدادهای برتر در خصوص این هیأت اعلام نظر خواهد کرد.

انتهای پیام/پ